x
Sort
Total of 25 products are displayed.

Draje Çeşitleri

 

Draje, son dönemde yaygın olarak kullanılan çikolata çeşitlerindendir. Genellikle çay ya da kahve gibi içeceklerin yanında ikram edilen draje çeşitleri ile içeceklerin ağızda bıraktığı tat çok daha özel bir hal alır. Draje, içerisinde barındırdığı badem, fındık, incir gibi yiyeceklerden ve kaplamasındaki çikolatadan dolayı yüksek besin değerine sahiptir. Bu özelliği nedeniyle söz konusu yiyecek, bağışıklık sistemini güçlendirmeye de destek olur.

 

Tüketiciye farklı tat ve aromalar sunması nedeniyle tercih edilen draje, ülkemizde yaygın olarak tüketilen besinler arasındadır. Drajeler, ev ya da işyerlerinde yaygın olarak tüketilmesinin yanında çok güzel bir hediyelik üründür. Çok özel hediye paketlerinde satışa sunulan draje çeşitlerini sevdiklerinize hediye ederek onları mutlu edebilirsiniz.   

 

Draje Nedir?

 

Draje, üzeri çikolata ile kaplanmış kuruyemiş demektir. Bu nedenle drajenin keşfedilişini çikolata ile aynı kapsamda değerlendirebiliriz. Ünal Kuruyemiş ’in zengin ürün yelpazesi arasında birçok draje türü ile karşılaşabilirsiniz. Damak tadınıza uygun draje çeşitlerini satın alarak bu keyfin tadını çıkarabilirsiniz.

 

Drajenin muhteşem tadı, çikolatasının ve içerisindeki kuruyemişin kalitesi ile ilgilidir. Çikolata ve kuruyemişten birisinin lezzeti bozan etkisi, doğal olarak da drajenin kalitesini düşürür. Ünal Kuruyemiş draje çeşitleri arasındaki ürünler son derece taze bir şekilde satışa sunulur. Bunun yanında özenle paketlenen ürünler, güvenli şekilde adresinize kargolanıp gönderilir. 

 

Drajenin Faydaları

 

Draje, içeriğindeki kuruyemiş ve kaplamasında kullanılan çikolata nedeniyle insan sağlığı için çok faydalıdır. Önemli bir besin değerine sahip olan drajenin faydalarını aşağıdaki şekilde inceleyebiliriz;

 • İçeriğinde bulunan kuruyemişlerin besin değeri yüksek olduğundan yüksek oranda enerji içerir. Aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirmeye de etkisi vardır.
 • Drajenin içeriğindeki kuruyemişler, yoğun çinko elementi içerir. Bu nedenle cinsel problemlerin giderilmesinde tedavi edici etkiye sahiptir.
 • İçeriğindeki yoğun selenyum sayesinde vücut için faydalı bir antioksidandır. Bu da vücut direncinin yüksek tutulmasına olumlu katkı sağlar.
 • Drajenin içeriğindeki elementler sadece çinko ile de kısıtlı değildir. Söz konusu besinin içeriğinde yoğun şekilde kalsiyum ve potasyum vardır. Bu özelliği sayesinde bir kısım deri ve kemik hastalıklarının önüne geçilmesine yardımcı etkisi vardır. 
 • Draje, vitamin açısından da zengin bir besin kaynağıdır. İçeriğindeki kuruyemişlerin özelliğine göre farklılıklar gösterse de draje A,B,C ve K vitaminleri açısından zengindir.
 • Kahve aramalı drajelerin vücudun dinginliğini sağlama etkisi vardır.
 • Draje, vücuda günlük olarak verilmesi gereken enerjiyi büyük oranda karşılar. 

 

Draje Nasıl Yapılır?

Kahve ile birlikte tüketilen vazgeçilmez besinlerden biri drajedir. İçi fındık, fıstık, badem ya da farklı kuruyemişlerle dolu olan drajeler genellikle fabrika ortamında üretilir. Bunun yanında biraz uğraştırıcı olsa da drajeyi kendiniz ev ortamında da yapabilirsiniz. Aşağıda örnek olması açısından bademli drajenin nasıl yapılacağını bulabilirsiniz.

 

Malzemeler

 • 1 su bardağı kadar çiğ ya da kavrulmuş badem
 • 1 çorba kaşığı kadar kakao
 • 1 tatlı kaşığı ölçüsünde fındık yağı
 • 1 su bardağının çeyreği kadar bitter çikolata

 

Yapılışı

Bir kabın içerisinde bitter çikolata ile fındık yağını eritmeye başlayarak işe başlayabilirsiniz. Sonrasında hazır halde bulundurduğunuz bademi karışımın içine atarak karıştırmaya devam edin. Yeterli büyüklükte tepsiyi yağlı kâğıt ile kaplayın. Bademleri tepsinin içerisinde homojen şekilde dağıtın. Tepsiyi buzdolabına yerleştirip en az 1 saat bekleterek çikolata ile bademin bütünleşmesini sağlayın. 1 saat sonunda tepsi, buzdolabından alınarak elek yardımı ile bademler fazla kakaodan arındırılır. Hazır hale gelen drajeler kavanozda, hava almayacak şekilde muhafaza edilmelidir. Bunun için de en uygun yer evinizdeki buzdolabıdır.

    

Her ne kadar draje, evde yapılabilse de insanlar daha çok hazır drajeleri satın almayı tercih ederler. Ünal Kuruyemiş draje çeşitleri arasında fındıklı, bademli, incirli, fıstıklı, üzümlü ve portakallı ürünleri bulabilirsiniz. Ürünler, bunlarla da kısıtlı değildir. Web sitemizi inceleyerek tüm draje şeker ve draje çikolata çeşitlerini temin edebilirsiniz.

 

Drajenin Kalori Değeri Nedir?

 

Yukarıda da açıklandığı gibi draje çeşitleri besin değeri anlamında çok zengindir. Ürünün imalatında kullanılan kuruyemiş çeşidine göre drajenin besin değeri değişir. Örnek olarak fındıklı draje baz alınacak olursa söz konusu besinin 100 gramında 590 kcal enerji vardır. Daha basit ifade etmek gerekirse bir avuç (15 gr) fındıklı drajede 89 kcal enerji vardır.   

 

Draje sevenlerin aklında, drajenin kilo aldırıp aldırmadığı sorusu geniş yer işgal eder. Draje, içeriğindeki kuruyemişlerin ve çikolatanın besin değeri yüksek olmasından kaynaklı yüksek kalori barındırır. Bu nedenle kontrollü olarak tüketilmesi gereken bir besindir. Diyetisyenler tarafından da söz konusu besinin fazla tüketilmesinin kilo almaya neden olduğu ifade edilir.

 

Draje, kan şekerinin dengelenmesine de yardımcı olan bir besindir. Bu nedenle diyet esnasında kullanım miktarı kontrollü şekilde belirlenirse zararlı bir etkisi söz konusu değildir. 

 

Draje Fiyatları

 

Draje, ürünlerin yapıldığı kuruyemiş türü, gramajı ve çeşitlerine göre farklı fiyat aralıklarında satışa sunulur. Bu kapsamda Ünal Kuruyemiş ürünlerini web sitesi üzerinden inceleyerek bütçenize uygun ürünleri bulabilirsiniz.

 

Ürün kataloğu içerisinde yer alan ürünler incelendiğinde renkli kalpli bonibon drajelerin en uygun fiyatlı ürünler olduğu görülür. Söz konusu ürünler renkli olduğu için özellikle çocuklar tarafından ilgiyle tüketilir. Bunun yanında çakıl taşı drajelerin de son derece cazip fiyatla satışının yapıldığını söyleyebiliriz. Antep fıstıklı draje çeşitlerinin ise diğer draje türlerine nazaran biraz daha yüksek fiyatla satışa sunulduğu aşikârdır. 

 

Ünal Kuruyemiş ürünlerini perakende şekilde satın alabileceğiniz gibi toptan alışveriş avantajı ile de temin edebilirsiniz. Bu sayede ürünleri işletmeniz ya da özel davetleriniz için birden çok kere kullanmak adına temin etmiş olursunuz. Ayrıca toptan alışveriş ile ürünlere çok daha uygun fiyatlara sahip olabilirsiniz. Ürünler elinize ulaştığında, gerek özenli paketleme sistemine, gerekse de tazeliğine hayran kalabilirsiniz.

 

Prepared by  T-Soft E-Commerce.