x

faydali_bitki_kategori_banner_unal_kuruyemis.png (205 KB)

Sort
Total of 5 products are displayed.

Faydalı Bitkiler

Bitkiler, vücudumuza birçok anlamda fayda sağlar. Özellikle bitki çayları içebileceğiniz en sağlıklı şeylerden bazılarıdır. Birçok otta bulunan vitaminler, mineraller ve antioksidanlar, birçok kısa ve uzun süreli sağlık yararı sunmaktadır. Bu çaylar kafeinli ve şekerli gibi zararlı içeceklere sağlıklı alternatifler sunar. Bu sayede hem lezzetli hem de vücudunuz için yararlı bir şeyler içmiş olursunuz. Ünal Kuruyemiş olarak bizler de size en faydalı bitki çeşitlerini sunuyoruz. Online mağazamızda keçiboynuzu, ıhlamur, tarçın, karanfil ve yeşil çay satışa sunulmaktadır.

BİTKİSEL ÇAYLAR

İsmine rağmen, bitkisel çaylar aslında çay bitkisinden yapılmaz. Bunun yerine, dik otlar, çiçekler veya köklerden yapılırlar. Bitkisel çayın kökenleri, mükemmel tadı ve tıbbi özellikleri için binlerce yıldır kullanılan Eski Mısır ve Eski Çin'e dayanmaktadır. Hepsi farklı tatlar ve faydalar içeren, içebileceğiniz yüzlerce farklı bitki çayı vardır.  Bu yararlar, soğuk algınlığı tedavisinden, stres giderici, yaşlanma karşıtı özelliklere kadar değişebilir. Ayrıca diğer çaylardan farklı olarak, bitkisel çaylar kafein içermez. Bu nedenle de vücudumuza zararı da olmaz.

Peki bitkilerin faydaları nedir? Vücudumuza ne gibi katkılar sunar?

Soğuk Algınlığı ile Savaşır

Bitkiler özellikle de bitki çayları soğuk algınlığı tedavisi için mükemmeldir. Ihlamur, boğazı temizleyen ve ağır öksürükleri durduran özelliklere sahip olduğundan, soğuk algınlığı için en iyi seçeneklerden birisidir. Ayrıca bazı bitkiler astım semptomlarını azaltabilir.

Sindirim Geliştirir

Birçok bitki; yağların parçalanmasına yardımcı olur ve midenin boşalmasını hızlandırır. Bunu yaparak, hazımsızlık, şişkinlik ve kusma semptomlarını azaltabilirler. Bu semptomlar için en iyi çay tarçın çayı olarak kabul edilmektedir.

Bağışıklık Sistemini Güçlendirir

Bitkilerde bulunan antioksidanlar ve vitaminler hastalık ve enfeksiyonlarla mücadelede yardımcı olmak için harika seçenektir.. Oksidatif strese karşı koruyabilir ve kronik hastalık riskini azaltabilir. Bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için en iyi bitkisel çaylardan bazıları Ünal Kuruyemiş’te sizleri beklemektedir.

Ağrıları Azaltır

Günlük olarak bitkisel çay içmek, eklemlerde ağrı, şişlik ve yorgunluğu azaltabilir.

Yaşlanma karşıtı

Herkes daha genç görünmek ister. Bitkisel çaylarda bulunan antioksidanların yaşlanma sürecini yavaşlatmaya yardımcı olduğunu biliyoruz. Bu bitkiler, serbest radikal hasarını önler ve vücuttaki hücrelerin yaşlanmasını azaltır. Bu, cildinizin ve saçınızın daha genç görünmesini ve hissetmesini sağlar.

Stres ve Kaygıyı Giderir

Bitkisel çaylar stresi ve kaygıyı hafifleterek zihni sakinleştirir ve rahatlatır. Aklı sakinleştirdiğinden, uyumadan önce bitkisel çay içmek uykusuzluk çeken insanlara da yardımcı olur. Papatya çayı, stresten kurtulmak ve uyumayı zorlaştırmak için en iyi çaylardan biridir. Rahatlatıcı etki ayrıca beyni depresyon duygularını azaltmaya teşvik ettiği için hafif bir anti-depresan olarak da işlev görebilir.

Düşük Kan Basıncı

Hap almak yerine, tansiyonunuzu düşürmek için bitkisel çay içmeyi deneyin. Hibiscus gibi bitkisel çaylar, olumsuz yan etkileri olmadan kan basıncını düşürebilir. Yüksek tansiyon kalbi ve böbreği olumsuz yönde etkileyebilir, bu nedenle doğal bir tedavi arıyorsanız, Hibiscus çayı tüketebilirsiniz.

Hoş tadı ve bilinen sağlık etkileri nedeniyle bitki çayları en popüler içeceklerden biridir. Her ne kadar sağlık yararları, tarihin başından beri çay tüketimine bağlanmış olsa da, bu içeceğin ve bileşenlerinin bilimsel araştırması yaklaşık 30 yıldır devam etmektedir Çay tüketimi, özellikle yeşil çay, kanser gibi (oksidatif stresin dahil olduğu bildirilen kronik patolojilerin görülme sıklığı ile ve kardiyovasküler hastalıklar) rahatsızlıkların engellenmesini sağlamaktadır. Ünal Kuruyemiş de faydalı bitkileri özellikle de yeşil çayı müşterilerine en kaliteli biçimde sunmaktadır. Eğer sizler de toptan faydalı bitki satın almak istiyorsanız online mağazamızı mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Prepared by  T-Soft E-Commerce.